13 Nisan 2010 Salı

Kişiler perukları kendileri kolaylıkla takabilirler.Uzun saçlı hanımların peruk takmadan önce saçlarını mutlaka toplaması gerekiyor.

Saçı olmayan kişiler için bu sorun yok zaten.Kayma gibi bir riskide yok saç olmadığı için,daha iyi oturur.

Toplanan saçın arkada potluk bombe gibi şeyler yapmaması için bu saçıda tokalarla yaymamız gerekiyor sağa sola.İyi bir kullanım için.

Perukları isteyen istediği zaman takıp çıkartabilir.Yatarken çıkartmak mümkündür,çıkartmayadabilirsiniz.

Ama çıkartmadığınız zaman fönünde bozulmalar vs.ler olabilir.Bazı peruklar yapıştırılarak kullanılır mesela.Bunuda kafasında hiç saçı olmayan insanların tercih ettiği peruklardır.Bazılarıda elastiki bir şablona sahip,kafayı saran bir çok kafaya göre uyum sağlayıp küçültülüp büyültülebilen peruklardır.

Saçımızı toplayıp yaydıktan sonra peruğumuzu önden hafif bir şekilde bastırıyoruz.Ondan sonra lastikleri açarak,arkadaki yaydığımız saçı tamamen içine alıp bırakıyoruz.Taktıktan sonra kahkülünü ayarlamak için ileri geri hareketlerle uzun ya da kısa yapabiliyoruz.Fırça ile peruğa son modelini veriyoruz

.Bu şekilde rahatlıkla kullanılabilir.İnsanlar bunu işe giderken kullanabiliyor.Rahatsız oldukları için kullanabiliyor ya da kahverengi saçı olup sarı olmak isteyen hevesini almak isteyen bayanlar kullanabiliyor.Onun için peruk günümüzde yaygın olarak kullanılan bir aksesuar.

0 yorum:

Yorum Gönder